KONST / Litografier / Färglitografi 17298158
nr 1729 8158
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 213/360, stilleben. Färglitografi, bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 6 oktober 2025
kl 19:53:05
500 kr
600 kr